Atrakcje w ośrodku

BASEN I JACUZZI

Wyobraź sobie poranny rozruch w ciepłej, przyjemnej wodzie na basenie przy dźwiękach relaksującej muzyki a potem śniadanko i kawka… U nas to standard.

Znajdujący się na terenie naszego ośrodka basen rekreacyjno-sportowy został zaprojektowany i wykonany przez specjalistów z uwzględnieniem doświadczeń i uwag osób prowadzących zajęcia zdrowotno-lecznicze w naszym ośrodku. Wyposażony jest w szereg urządzeń filtracyjnych, zapewniających ciągłą i bezawaryjną pracę.

W zależności od charakteru programów zdrowotnych wykonywanych na terenie basenu temperatura wody w basenie jest cały czas kontrolowana i utrzymywana na poziomie 28-30°C. Są to doskonałe warunki dla dzieci i wszystkich zmarźlaków, którzy uwielbiają  pluskać się w wodzie. Proponujemy wczasy odchudzające z krytym basenem.

Basen posiada poręcze przy  których można wykonywać ćwiczenia.

Wymiary basenu to 12,5 x 5,5m. Przedział głębokościowy został przystosowany w taki sposób, aby mogły czuć się w nim swobodnie także osoby osoby uczestniczące w programach zdrowotnych ośrodka, które nie umieją pływać.  Przedział głębokości wynosi odpowiednio od 0,9m w najpłytszym miejscu do 1,7m w najgłębszym.

Posiadamy platformę basenową dla osób z ograniczeniem ruchowym lub z dużą nadwagą umożliwiającą dostęp do basenu z pozycji siedzącej !

SAUNA

Doskonałym zakończeniem relaksu na basenie jest pobyt w saunie. Nasz ośrodek dysponuje nową, dwu-funkcyjną sauną, która może służyć zarówno jako sauna sucha, jak i parowa. Spędzając kilka minut w przytulnej saunie, pomagamy usunąć toksyny z organizmu i odprężamy nasze ciała. Sauna posiada także panel do koloroterapii i pojemniki z solą morską dające mikroklimat solankowy. Zmieniające się kolory i światła w doskonały sposób działają na nasz nastrój.

SALA GIMNASTYCZNA

Kojarzy Ci się z zajęciami wuefu w czasach szkolnych i skokami przez kozła? U nas polubisz ćwiczenia fizyczne. Po pierwsze – doświadczeni instruktorzy, po drugie – ciekawe ćwiczenia, po trzecie – fajna muzyka.

Sala gimnastyczna w naszym ośrodku ma powierzchnię 110m². Korzystają z niej zarówno goście naszego ośrodka, jak i mieszkańcy Bornego Sulinowa, którzy z chęcią uczestniczą w zajęciach takich jak Szkoła Pleców czy Stretching z elementami jogi.

Jeśli odwiedzisz nas z dziećmi, na pewno również i one chętnie wyszaleją się na sali gimnastycznej, która wyłożona jest bezpiecznymi materacami. Najmłodszym spodobają się wielkie gumowe piłki, a nieco starsze pociechy będą mogły spróbować swych sił w tenisie stołowym.

POKÓJ RELAKSACYJNY

Zapraszamy na relaksujące sesje aromato i tlenoterapii na wygodnych fotelach masujących.

SIŁOWNIA

Siłownia to miejsce nie tylko dla atletycznie zbudowanych mężczyzn. Zadbaliśmy o to, by urządzenia do ćwiczeń były różnorodne i pozwalały na ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych. Doświadczenia wykazały, że programy zdrowotne prowadzone w naszym ośrodku wymagają takich urządzeń, by  w trakcie ćwiczeń pracowały tylko konkretne grupy mięśniowe. Taka strategia jest bardzo efektywna, czego dowodem może być sprawność naszych Gości po zakończonych turnusach.

KAWIARNIA

Nie samym sportem człowiek żyje, prawda? Nie martw się, nawet u nas znajdziesz chwilę oddechu. Dietetyczne i smaczne posiłki czy aromatyczną kawkę spożyjesz właśnie tutaj. Nie mamy wielkiej stołówki z dziesiątkami stołów, a przyjemną dwupoziomową kawiarnię, która wieczorem służy za miejsce spotkań, wieczorków integracyjnych, a nawet potańcówek.

Nasza kawiarnia to także miejsce prelekcji medycznych, bardzo lubianych przez naszych gości. Luźna, wręcz rodzinna atmosfera sprawia, że kuracjusze spokojniej rozmawiają o swoich spostrzeżeniach i problemach zdrowotnych z zaproszonym na prelekcję specjalistą.
Motto „Jedz smacznie ale tylko zdrowo”

BIBLIOTECZKA

Jesteś molem książkowym? A może po prostu potrzebujesz czasem chwili dla siebie, sam na sam z interesującą lekturą? Mamy takie miejsce, które umożliwi Ci wyciszenie się. Tu możesz pobuszować w książkach – znajdziesz wśród nich zarówno ciekawe powieści, jak i informacje na temat historii Bornego Sulinowa. Nasza biblioteczka ma klimat.